Regulamin Forum

Dział zawierający najważniejsze tematy dotyczące forum i gry fabularnej. Każdy gracz musi zapoznać się z nim w pierwszej kolejności.
Mistrz Gry - Kimi
Awatar użytkownika
Mistyczny Ninja
Posty: 298
Rejestracja: pn kwie 04, 2016 2:14 pm
Lokalizacja: Katowice
Imię: Mistrz
Nazwisko: Gry
Pseudonim: Boski Miszcz
Wiek: 99
Waga / wzrost: 666
Wioska: Konoha
Specjalizacje: Bogini Kreacji
Ubiór:
Znaki szczególne:
Karta postaci:
Statystyki:
Finanse:
Relacje:
Kontaktowanie:

Regulamin Forum

Post śr mar 16, 2016 6:52 pm

Obrazek

Forum to miejsce, którego podstawowym założeniem jest dobra zabawa. Nie może ono być przykrym obowiązkiem - ani dla użytkownika, ani dla administratora. Jeśli czujesz, że przestajesz się dobrze bawić, po prostu sobie odpuść - nie ma sensu denerwować siebie i innych. Zrób sobie przerwę, a jak Ci przejdzie - zapraszam do dalszej zabawy.


A. Postanowienia ogólne:

1. Nasze wypowiedzi nie powinny urażać zdania, poglądów, przekonań czy światopoglądu naszego rozmówcy czy też osób trzecich. Nie musimy się lubić, ale musimy się szanować. *
2. Nigdzie nie używamy wulgaryzmów, nawet ocenzurowanych. *
3. Nie umieszczamy linków do stron łamiących regulamin, tudzież pornograficznych.
4. Nie reklamujemy innych stron bez porozumienia z administracją.
5. Nie używamy opcji "ukryj".
6. Nie off-topujemy. *

B. Postanowienia dot. fabuły: *

1. Dobrze animujemy swoją postać - pamiętamy, że jest ona żywym człowiekiem i nie może zmieniać charakteru i nastawienia co pięć minut.
2. To co wiemy my, nie zawsze wie nasza postać. Czyli rozróżniamy świat realny i wykreowany.
3. Jeśli nasza postać jest dzieckiem, grajmy jak na dziecko przystało. I odwrotnie.
4. Nie zabijamy postaci poniżej rangi C (włącznie), chyba że sytuacja fabularna nie pozostawia wyboru. Jest to okres ochronny dla gracza.

C. Postanowienia dot. pisowni:

1. Minimalna długość posta w fabule to 8 pełnych linijek tekstu.
2. Piszemy zgodnie z zasadami pisowni języka polskiego.
3. W postach raczej nie używamy emotikon.
4. Dozwolone jest używanie japońskich wtrąceń, jednak w wypadku bardziej skomplikowanych zdań należy podać polskie tłumaczenie.

D. Postanowienia dodatkowe:

1. Administracja zastrzega sobie prawa autorskie do całości materiałów umieszczonych na Forum.
2. Użytkownik zobowiązany jest być na bieżąco z aktualizacjami i ogłoszeniami pojawiającymi się na forum (pojawiającymi się w stosownym temacie).
3. Avatary powinny przedstawiać naszą postać - muszą być utrzymane w dobrym smaku raz klimacie Forum, podobnie jak nicki. Nie mogą mieć też większych wymiarów niż 250x350 pikseli.
4. W nicku powinny znajdować się jedynie litery. Osoby należące do klanów ninja są zobowiązane posiadać nazwisko w nicku. U innych jest to wskazane, ale nie wymagane.
5. W razie śmierci postaci, jeśli chcemy w dalszym ciągu grać, należy założyć nowe konto i na nim tworzyć nową postać.
6. Można posiadać multikonta pod warunkiem, że nie opuszcza się ich potem. Przy zakładaniu karty kolejnej postaci powinno dać znać się Administracji o tym, że to następna.
7. Administracja nie ma obowiązku udzielania odpowiedzi poprzez komunikatory prywatne typu gg, facebook, skype.
8. Nicki głupie (BakłażanCiemności), anglojęzyczne (Destiny), pisane pokemonowym pismem lub z innymi udziwnieniami (YuKiTaI, €nok!^) lub z liczbami (patryk881) będą usuwane w tempie natychmiastowym.
9. Użytkownik ma obowiązek złożyć swój podpis pod regulaminem (w stosownym temacie) - w podpisie należy zawrzeć zakamuflowaną frazę "Aisuru Gaiden".
10. W razie potrzeby Administracja może ukarać gracza nawet za przewinienie nie wymienione osobno w regulaminie. Żeby tego uniknąć, należy zachowywać się w porządku względem innych graczy.
11. Istnieje zakaz wykorzystywania luk znalezionych w systemie forum. Takie luki należy zgłaszać administracji.


Ad A, 1 - Nie dotyczy fabuły i odczuć naszych postaci.
Ad A, 2 - W fabule można używać przekleństw ocenzurowanych.
Ad A, 6 - Jeśli chcemy zwrócić komuś uwagę na fakt zaistniały w fabule, a nie uczestniczymy w tejże fabule, nie wolno nam pisać posta z samym offtopem. Należy wtedy uciec się do innych środków, tj. pw, moderatora, administratora. Jedynie Administrator może w ten sposób zwracać uwagę. Osoby uczestniczące w fabule mają obowiązek przenieść swój spór w inne miejsce, niż posty.
Ad B – Więcej informacji w temacie dotyczącym tworzenia postaci.
Ad D, 6 - Jeśli nasz pierwsza postać miała rangę C, kolejna musi zacząć od rangi D.ZAŁOŻENIE KONTA OZNACZA AKCEPTACJĘ REGULAMINU.
Nieznajomość zasad nie zwalnia z ich przestrzegania.