Realia gry i poruszanie się po świecie

Dział zawierający najważniejsze tematy dotyczące forum i gry fabularnej. Każdy gracz musi zapoznać się z nim w pierwszej kolejności.
Mistrz Gry - Kimi
Awatar użytkownika
Mistyczny Ninja
Posty: 298
Rejestracja: pn kwie 04, 2016 2:14 pm
Lokalizacja: Katowice
Imię: Mistrz
Nazwisko: Gry
Pseudonim: Boski Miszcz
Wiek: 99
Waga / wzrost: 666
Wioska: Konoha
Specjalizacje: Bogini Kreacji
Ubiór:
Znaki szczególne:
Karta postaci:
Statystyki:
Finanse:
Relacje:
Kontaktowanie:

Realia gry i poruszanie się po świecie

Post pn mar 28, 2016 2:27 pm

Obrazek

Obrazek

Krótka historia naszego uniwersum

Nie do końca wiadomo, jak powstał świat shinobi...
Wedle legendy lata temu pokazał się pustelnik, zwany Mędrcem Sześciu Ścieżek. To on nauczył zwykłych ludzi używać chakry, energii którą każdy posiadał w swoim wnętrzu. Stworzył ninjutsu. Podobno posiadał wszechmocne oczy i władzę nad naturalnymi żywiołami. Jednak rozpłynął się w mrokach dziejów, a ślad po nim zaginął...


Wiedza o ninjutsu jednak szerzyła się i stale rozwijała. Powstały klany ninja, olbrzymie rodziny wyspecjalizowane w konkretnych technikach i sposobach walki, zazdrośnie strzegące swoich sekretów. Narodziła się rywalizacja i pierwsze konflikty. Ninjutsu, które miało chronić i ułatwiać życie, stało się narzędziem zagłady. Spory i wojny zbierały coraz większe, śmiertelne żniwo.

Krok ku pokojowi wykonał klan Senju, słynna rodzina ninja-najemników, uważana za jedną z najpotężniejszych. Zaproponowała zawiązanie sojuszu swojemu głównemu rywalowi, dumnemu rodowi Uchiha. Z początku pomysł ten nie został podchwycony, jednak z czasem udało się wypracować porozumienie i zażegnać wojnę miedzy rodami. W ten sposób stworzone zostały podwaliny Wioski Ukrytego Liścia.

Jednak nie wszystko mogło być takie proste. W celu zorganizowania życia w wiosce postanowiono wybrać przywódcę, pierwszego Hokage - wyłonionym kandydatem był Hashirama Senju, przywódca jednego z klanów. Z wyborem rywala nie zgadzał się Madara Uchiha, lider drugiego rodu, jednakże jego pretensji nie poparli pozostali członkowie klanu Uchiha, którzy po latach wojny pragnęli pokoju i sprzeciwiali się wywoływaniu kolejnego sporu. Urażony Madara odszedł z wioski, ale wkrótce powrócił, wyzywając pierwszego Hokage na pojedynek. Krwawa walka w miejscu zwanym od tego wydarzenia Doliną Końca była długa i zaciekła, ale ostatecznym zwycięzcą został Hashirama. Podania głoszą, że Madara zginął; ciała jednak nigdy nie odnaleziono.

Dekretem brata Hashiramy utworzono Żandarmerię Konohy, a rolę tę powierzono klanowi Uchiha. Gest ten został przyjęty z mieszanymi uczuciami, jednak w wiosce na jakiś czas zapanował spokój. Tworzyły się zasady i reguły, obszar Ukrytego Liścia zapełniał się przez kolejne klany wnoszące w sojusz swoją siłę i zdolności. Wioska stała się potężnym graczem na arenie międzynarodowej - nie była jednak w tym wszystkim osamotniona. Dookoła tworzyły się inne potężne sojusze, które z czasem również przyjmowały nazwę Ukrytej Wioski i zabiegały o jak największą siłę militarną. Narodził się system "jedna wioska - jeden kraj".

Obrazek

Pokój jednak nie trwał zbyt długo. Wkrótce wybuchła Pierwsza Wielka Wojna Shinobi, w trakcie której wszystkie ukryte wioski poniosły olbrzymie straty. Działania na froncie doprowadziły jednak do stworzenia taktyk obronnych, opracowania schematów i formacji potrzebnych do efektywnej walki. W jej trakcie zginął zarówno Pierwszy, jak i Drugi Hokage. Po długim okresie starć zawarto rozejm i wszystko na pozór wróciło do normy.

W Wiosce Ukrytego Liścia wybrano trzeciego Hokage. Niestety, nie minęło wiele czasu, a światem shinobi wstrząsnął kolejny poważny konflikt, nazwany Drugą Wielką Wojną Shinobi. Sprzeczne interesy Liścia, Piasku i niewielkiej osady Deszczu doprowadziły do kolejnego epizodu pełnego rozlewu krwi, bratobójczych walk i bezlitosnych starć. W trakcie tego konfliktu zniszczone zostało wiele pomniejszych osad i krain, część niegdyś tętniących życiem miast zostało przemienionych w wymarłe pustkowia, a świat poznaczony został niezmazywalnymi bliznami. Narodziło się wiele legend, ale i zginęło bardzo wielu ludzi. Wojna totalna pochłaniała nie tylko ninja, ale i cywilów, którzy znaleźli się w nieodpowiednim czasie i nieodpowiednim miejscu. W końcu zmęczony walką świat shinobi zawarł kolejny rozejm, jednak kosztowało to zbyt wiele straconych żyć, zbyt wiele pozostawionych sierot, zbyt wiele bólu.

Fabuła naszego forum ma miejsce krótko po zawarciu na nowo wszystkich sojuszy i paktów o nieagresji między Ukrytymi Wioskami. W Ukrytym Liściu wkrótce na nowo zostanie otwarta Akademia Ninja - wszyscy uczniowie, którzy dotychczas nie mogli podjąć nauki, przejdą przez skrócony cykl szkolenia, aby mogli kształcić się dalej. Genini uzyskają wreszcie możliwość kontynuowania swojego treningu, bez zagrożenia wysłaniem na front. Wioski straciły wielu doświadczonych ludzi, potrzebują więc tej obiecującej młodzieży - na czas wojny nauczanie zostało niemalże wstrzymane. Powraca system zlecanych misji, finanse wracają do normy. Samej wiosce wojna nie dała się we znaki, część okolicznych krajów jest jednak zniszczona. Poza wioską tworzą się niebezpieczne organizacje, a rozbestwiony na wojnie element wychyla głowę...

Na zgliszczach i w ruinach rodzą się nowi bohaterowie.

Obrazek

----------------------------------------------------------------------------------


Lokacja postaci

Gry PBF mają to do siebie, że czekanie na odpowiedź czasami zabiera wiele czasu. Aby nie nudzić się, tworząc fabułę z wyjątkowo powolnym w odpisywaniu graczem, przyjmuje się że postać może przebywać równocześnie:
 • w wątku fabularnym nauki (uczniowie - Akademia, genini - trening w drużynie, ewentualne inne posty treningowe z towarzyszem)
 • w wątku fabularnym misji (samotne misje własnej rangi, drużynowe misje długotrwałe, drużyny geninów - tylko proste misje)
 • w wątku fabularnym społecznym (zwyczajne czynności, czysta rozrywka - wyjście na ramen, sparing z kumplem w parku, etc.)
Przykładowo więc: Genin Satoshi żyje w wiosce. Przeprowadza drużynowy sparing z senseiem na polanie, wykonuje misję wypielenia ogródka oraz romansuje z dziewczyną w parku.

Warunkiem jest połączenie wszystkich wątków w całość w taki sposób, aby historia pozostała spójna.
Zasada ta może zmienić się w dowolnym momencie na polecenie MG. Tyczy się to szczególnie różnej maści wydarzeń globalnych, epizodów specjalnych i wątków osobistej historii.


Podróżowanie na forum


Często nasze postacie muszą udać się w drogę między wioskami i krajami. Czy to z polecenia Kage, czy z własnej woli, mają do przebycia dość długą drogę - jak długą, to już zależy od odległości między punktem docelowym i wyjściowym.

Aby zachować realia, ustalona będzie ilość czasu potrzebna do przebycia danego odcinka.

Obrazek

Funkcjonujemy według wyżej pokazanej mapy świata Naruto. Wiadomo jednak, ze nie będziemy wędrować w realnym czasie (tak jak w anime, droga z Konohy do Kraju Fal trwała 3 dni, a to wcale nie tak daleko)

W czasie podróży między wioskami pisać możemy jedynie w tematach z zakresu "dróg". Aby opuścić wioskę, musimy napisać w jej bramie, tak samo z wejściem do wioski.

Poszczególne odległości:

Konoha - Iwa: 5 godzin
Suna - Iwa: 4 godziny
Suna - Konoha: 4 godziny
Konoha - Kumo: 7 godzin
Kiri - Konoha: 5 godzin *
Kumo - Kiri: 4 godziny *
Iwa - Kumo: 9 godzin
Suna - Kumo: 10 godzin
Kiri - Iwa: 9 godzin *
Kiri - Suna: 9 godzin *


Mniejsze wioski:

Konoha - Oto: 1, 5 godziny
Konoha - Taki: 2 godziny
Konoha - Kusa: 2 godziny
Konoha - Ame: 2 godziny
Suna - Oto: 4 godziny
Suna - Taki: 3 godziny
Suna - Kusa: 2,5 godziny
Suna - Ame: 2 godziny
Kiri - Oto: 4,5 godzin*
Kiri - Taki: 5 godzin*
Kiri - Kusa: 5 godzin*
Kiri - Ame: 5,5 godziny*
Iwa - Oto: 4,5 godzin
Iwa - Taki: 3 godziny
Iwa - Kusa: 2,5 godziny
Iwa - Ame: 3 godziny
Kumo - Oto: 6,5 godziny
Kumo - Taki: 7, 5 godziny
Kumo - Kusa: 8 godzin
Kumo - Ame: 8, 5 godziny* - droga morska

Główne wioski:

 • Konoha Gakure no Sato: Wioska Ukrytego Liścia
 • Suna Gakure no Sato: Wioska Ukrytego Piasku
 • Kiri Gakure no Sato: Wioska Ukrytej Mgły
 • Iwa Gakure no Sato: Wioska Ukrytej Skały
 • Kumo Gakure no Sato: Wioska Ukrytej Chmury

 • Hi no Kuni: Kraj Ognia
 • Kaze no Kuni: Kraj Wiatru
 • Mizu no Kuni: Kraj Wody
 • Tsuchi no Kuni: Kraj Ziemi
 • Rai no Kuni: Kraj Pioruna


Wioski pomniejsze:

Oto Gakure no Sato: Wioska Ukrytego Dźwięku
Taki Gakure no Sato: Wioska Ukrytego Wodospadu
Kusa Gakure no Sato: Wioska Ukrytej Trawy
Ame Gakure no Sato: Wioska Ukrytego Deszczu