Kibaku Nendo - Wybuchowa Glina

Wszelkie informacje na temat fabularny: więzy krwi, demony, umiejętności, techniki, a także wszelkie statystyki naszych postaci.
Mistrz Gry - Kimi
Awatar użytkownika
Mistyczny Ninja
Posty: 298
Rejestracja: pn kwie 04, 2016 2:14 pm
Lokalizacja: Katowice
Imię: Mistrz
Nazwisko: Gry
Pseudonim: Boski Miszcz
Wiek: 99
Waga / wzrost: 666
Wioska: Konoha
Specjalizacje: Bogini Kreacji
Ubiór:
Znaki szczególne:
Karta postaci:
Statystyki:
Finanse:
Relacje:
Kontaktowanie:

Kibaku Nendo - Wybuchowa Glina

Post pt kwie 01, 2016 1:40 pm

Kibaku Nendo - Wybuchowa Glina

Obrazek
Technika powstała z rozwinięcia zakazanej techniki którą Deidara wykradł z Iwagakure w trakcie poszukiwania ostatecznej sztuki. Technika polegała na dostosowaniu ciała tak by było zdolne do mieszania chakry z różnymi materiałami poprzez dodatkowe otwory gębowe na ciele użytkownika. Deidara połączył tą zdolność z uwolnieniem eksplozji i gliną.

Specjalny rodzaj chakry zostaje zmieszany z gliną poprzez jej przeżuwanie i wyplucie. Dodatkowo glina nabiera dowolnego kształtu tworząc rzeźby o różnych zdolnościach. Rzeźby można powiększać stosownie do swoich potrzeb by następnie tchnąć w nie życie. Tak stworzone rzeźby można swobodnie kontrolować i wysadzać słowem Katsu oraz znakiem konfrontacji (pieczęć wykonana dłonią).

Użytkownik ocenia techniki nadając im numer od jednego do czterech, na wzór kompozytowych materiałów wybuchowych. Numer wskazuje zazwyczaj siłę i wymiary techniki. Każdy kolejny podkreśla nie tylko siłę i skomplikowanie rzeźby ale i stosunek artysty do przeciwnika. W końcu nie każdy zasługuje by oglądać jego sztukę w pełnym jej wymiarze, hmm.

Wymagana specjalizacja: ninjutsu.

Techniki:

C1
Najbardziej podstawowa i różnorodna wersja wybuchowej gliny, tworzona przez pojedynczy otwór na ręce. Są to małe, animowane lalki przypominające najczęściej zwierzęta. Mogą zostać wystrzelone z dużą prędkością. Powstałe w ten sposób eksplozje nie są zbyt duże co sprawia, że nadają się idealnie do cichych misji. Zastosowania są szerokie, a ogranicza je jedynie wyobraźnia twórcy (i zdrowy rozsądek).
Chakra: zależnie od tworu, (1 za 2 insekty; 8 za ptaka na którym można latać)
Ranga: C
Czas nauki: 6 dni

Nendo Bunshin - Gliniany Klon
Użytkownik używa glina w celu stworzenia swojej wiernej kopii. Nie może ona wykonywać żadnych technik jednakże tak jak pozostałe twory może wybuchnąć. Ciało klona jest miękkie i bardzo kleiste dzięki czemu można użyć go jako pułapki. Gdy ktoś zada mu cios jego kończyna prawdopodobnie utknie, a wydostanie się będzie wymagało sporo wysiłku.
Chakra: 6
Ranga: B
Czas nauki: 3 dni
Wymagania: znajomość techniki C1

C2 (Doragon - Smok)
Pierwsza ze specjalności użytkowników wybuchowej gliny. Używając otworów na obu dłoniach jednocześnie użytkownik tworzy olbrzymią, latającą fortecę pełną uzbrojenia. Dzięki swoim rozmiarom może pełnić funkcje niedużego samolotu pasażerskiego.
W przypadku Deidary był to smok jednak kształt nie jest ograniczony. Oczywiście inna forma rzeźby zmienia jej zdolności i koszt chakry. Utworzona w ten sposób rzeźba nie tylko chroni przed atakami dzięki możliwości lotu, ale potrafi wystrzeliwać swoje miniaturowe wersje jako kierowane pociski. Możliwe jest także tworzenie bomb, czy min. Za każdym razem jednak zużywana jest część tworu, np segmentowy ogon, gdzie z każdą kolejną rzeźbą zużywana była glina z kawałka ogona. Oczywiście sam olbrzymi twór także może eksplodować, a biorąc pod uwagę rozmiary smoka jest to dość widowiskowy wybuch, hmm.
Chakra: 20+
Ranga: A
Czas nauki: 10 dni
Wymagania: znajomość techniki C1

C3
Najsilniejsza bomba masowego rażenia każdego użytkownika wybuchowej gliny. Zazwyczaj przypomina niedużą lalkę ze złożonymi rękoma. Po aktywacji osiąga gigantyczne rozmiary, a jej ramiona rozkładają się. Energia kinetyczna jakiej nabiera bomba w trakcie spadku w stronę ziemi wzmacnia siłę wybuchu. Eksplozja powstała po wysadzeniu jest w stanie zniszczyć nieduże miasteczko, a nawet sporą część ukrytej wioski. Z uwagi na siłę rażenia i wymiary należy zrzucać ją z powietrza i to z dużej wysokości. Bombę należy przygotować wcześniej gdyż stworzenie jej wymaga dużo czasu i chakry.
Chakra: 50
Ranga: S
Czas nauki: 13 dni
Wymagania: znajomość techniki C2

C4
Technika sprawdza się tam, gdzie olbrzymie eksplozje zawodzą. Zamiast na silę rażenia wybuchu użytkownik skupia się na ich ilości. Po zjedzeniu odpowiedniej ilości gliny swoimi własnymi ustami użytkownik zwraca ogromne jej ilości tworząc swoją podobiznę. Może ona mieć nawet do kilkudziesięciu metrów. Klon następnie napełnia się powietrzem i pęka sprawiając wrażenie niewypału. Jest to jednak jedynie zmyłka tworząca ruchy wiatru potrzebne do rozprowadzenia mikroskopijnych bomb, znajdujących się wewnątrz tworu. Są one tak małe, że dostają się do krwiobiegu wdychających je istot, a następnie rozrywają ciało na poziomie komórkowym.
Chakra: 20-50
Ranga: S
Czas nauki: 14 dni
Wymagania: znajomość techniki C3

C0
Najwyższa forma eksplozji, ostateczna forma sztuki gdzie sam użytkownik staje się dziełem. Kula gliny pożerana jest przez otwór na klatce piersiowej blisko serca, gdzie skupisko chakry jest największe. Pozostała chakra krążąca w ciele także jest pompowana do kuli co wygląda jakby z ciała użytkownika stopniowo zostawały same żyły i serce. Gdy już cała chakra zaciśnie się w jedną sferę, kula pęka i wybucha tworząc ogromną eksplozję o zasięgu dziesięciu kilometrów.
Chakra: cała (technika ostateczna)
Ranga: S
Czas nauki: 10 dni

Obrazek