Klan Hyuuga

Wszelkie informacje na temat fabularny: więzy krwi, demony, umiejętności, techniki, a także wszelkie statystyki naszych postaci.
Mistrz Gry - Kimi
Awatar użytkownika
Mistyczny Ninja
Posty: 298
Rejestracja: pn kwie 04, 2016 2:14 pm
Lokalizacja: Katowice
Imię: Mistrz
Nazwisko: Gry
Pseudonim: Boski Miszcz
Wiek: 99
Waga / wzrost: 666
Wioska: Konoha
Specjalizacje: Bogini Kreacji
Ubiór:
Znaki szczególne:
Karta postaci:
Statystyki:
Finanse:
Relacje:
Kontaktowanie:

Klan Hyuuga

Post śr kwie 06, 2016 9:43 pm

Obrazek

Hyuuga Ichizoku - Klan Hyuuga

Hyuuga to jeden z czterech szlacheckich klanów Wioski Ukrytego Liścia. Od zawsze był uważany za elitę, jedną z najskuteczniejszych rodzin ninja, z której pochodziło wielu wybitnych shinobi. Ich ograniczenie więzów krwi to Byakugan - białe oczy o niesamowitych zdolnościach.

Jego użytkownicy mają białe źrenice, a podczas aktywacji wokół oczu pokazują im się żyłki. Dzięki temu mają wgląd dookoła siebie - na 359 stopni. Ten jeden stopień z tyłu jest słabym punktem Byakugana, o którym wiedzą jedynie nieliczni. Dzięki temu doujutsu członkowie klanu Hyuuga widzą tenketsu - punkty meridianowe, odpowiedzialne za wypuszczanie chakry z ciała. Uszkadzając meridiany, mogą zatrzymać przepływ chakry przeciwnika.
Ich styl walki nazywa się miękką pięścią - atakują i bronią się chakrą, wypuszczając ją z punktów tenketsu w swoim ciele. Miękka pięść jest wyjątkowo niebezpieczna z racji tego, że nawet ledwie muśnięcie może okazać się raną krytyczną; obrażeń zadanych w ten sposób nie widać na pierwszy rzut oka, bo zamiast zostawiać szramy i siniaki, wpływa na funkcjonowanie organów wewnętrznych.

Klan Hyuuga jest wewnętrznie podzielony na "trzon" i "gałąź", rodzinę główną i poboczną. Czonkami trzonu zostaje potomstwo tej części rodziny, pierwsze w kolejności. Członkowie rodziny pobocznej to dzieci urodzone w późniejszej kolejności oraz ich potomstwo. Zadaniem "gałęzi" jest chronić elitarny "trzon" nawet za cenę życia; w wieku kilku lat zostają oni naznaczeni pieczęcią "ptaka w klatce", dzięki której w razie śmierci użytkownika jego doujutsu wygasa i nie może zostać poznane przez przeciwnika. Pieczęć ma też inne zastosowanie - za pomocą generowanego przez nią bólu członek "trzonu" może przywołać do porządku naznaczonego członka "gałęzi".
Większość członków klanu Hyuuga żyje w dostatku, w tradycyjnych rezydencjach w wydzielonej dzielnicy wioski. Dotyczy to zarówno "trzonu" jak i "gałęzi".

Przy zakładaniu postaci z klanu Hyuuga należy określić jej przynależność.

Wymagana specjalizacja: taijutsu.

Techniki:

Juuken - Miękka Pięść
Jest to specjalny styl walki klanu Hyuuga. Wypuszczając precyzyjne ilości chakry ze swoich palców potrafią przerywać przepływ chakry przeciwnika poprzez dotyk, a także blokować punkty tenketsu, służące do wydobywania z siebie chakry.
Chakra: w zależności od rozmiaru działań
Ranga: C
Czas nauki: 3 dni
Rozwinięcie - ranga B
Użytkownik potrafi korzystać ze wszystkich tenketsu w swoim ciele.
Czas nauki: 3 dni

Shōtei - Dolna Dłoń
Użytkownik zadaje pojedyncze, precyzyjne i szybkie uderzenie, uderzając chakrą w organy wewnętrzne przeciwnika.
Chakra: 2
Ranga: C
Czas nauki: 3 dni

Mizu Hari - Wodna Igła
Użytkownik koncentruje chakrę i formuje ją w postać dużej, ostrej igły, którą następnie wystrzeliwuje z dowolnego punktu tenketsu w swoim ciele.
Chakra: 1 za igłę
Ranga: C
Czas nauki: 4 dni

Jūkenpō Ichigekishin - Uderzenie Ciałem Miękkiej Pięści
Użytkownik emituje potężną falę chakry ze wszystkich punktów tenketsu w swoim ciele. Dzięki temu jest w stanie uderzyć przeciwnika wybuchem chakry, a także znaleźć słaby punkt różnych technik ograniczających ruchy.
Chakra: 6
Ranga: B
Czas nauki: 3 dni

Hakke Kushou - Pusta Dłoń Ośmiu Trygramów
Użytkownik wykonuje uderzenie w powietrze i trafia przeciwnika falą uderzeniową zrobioną z chakry i sprężonego powietrza. Atak jest praktycznie niewidoczny na zewnątrz, ale może zadać poważne obrażenia wewnętrzne.
Chakra: 2 - lekki, 4 - średni, 6 - mocny
Ranga: B
Czas nauki: 4 dni

Kaiten - Obrót Nieba
Użytkownik wypuszcza chakrę ze wszystkich punktów tenketsu w swoim ciele. Wykorzystując przy tym rotację, tworzy dookoła siebie ochronną kopułę pozbawioną słabych punktów.
Chakra: 5
Ranga: B
Czas nauki: 6 dni

Jūho Sōshiken - Miękka Pięść Bliźniaczych Lwów
Użytkownik koncentruje chakrę w obu dłoniach, tworząc na nich błękitną powłokę z chakry, przybierającą postać lwiej głowy. Użytkownik atakuje szybciej, precyzyjniej i zadaje większe obrażenia, głównie wewnętrzne. Uderzenie również oszałamia cel.
Chakra: 2 za jedną dłoń
Ranga: B
Czas nauki: 5 dni

Hakke Kūhekishō - Ściana Pustej Dłoni Ośmiu Trygramów
Rozwinięcie techniki Hakke Kushou. Użytkownik wykonuje ją z pomocą drugiego użytkownika Byakugana lub też dwoma rękami, znacząco zwiększając siłę techniki. W tej wersji bezpośrednie, potężne trafienie może skończyć się krytycznymi obrażeniami.
Chakra: 2 - lekki, 4 - średni, 6 - mocny
Ranga: A
Czas nauki: 3 dni
Wymagania: znajomość Hakke Kushou.

Hakke Hasangeki - Fala Pustej Dłoni Ośmiu Trygramów
Kolejne rozwinięcie techniki Hakke Kushou. Tym razem użytkownik za pomocą jednej dłoni wykonuje pchnięcie takie samo jak przy Hakke Kushou, ale efektem jest potężna, szeroka fala chakry i sprężonego powietrza, rozchodząca się koncentrycznie od dłoni użytkownika. Technika jest w stanie zatrzymać nawet kilku przeciwników na raz i odepchnąć ich, a także zadać obrażenia wewnętrzne.
Chakra: 3 - średnica 1 metra, 4 - średnica 2-3 metrów, 5 - średnica 4-6 metrów, 6+ - wzwyż
Ranga: A
Czas nauki: 4 dni
Wymagania: znajomość Hakke Kushou.

Hakke Sōjishi Hōgeki - Osiem Trygramów Bliźniaczych Lwów
Rozwinięcie techniki Juho Soshiken. Lwie głowy stają się większe i zyskują jeszcze bardziej niszczącą siłę. Trafienie wpływa niszcząco na organy wewnętrzne przeciwnika oraz oszałamia go. Powłoka z chakry nie pozwala na zadanie obrażeń temu, co znajdzie się w jej zasięgu.
Chakra: 3 za jedną dłoń
Ranga: A
Czas nauki: 4 dni

Juuken-pou: Hakke-Rokujiyuuyonshou - Sztuka Miękkiej Pięści: Sześćdziesiąt Cztery Ręce na Ośmiu Trygramach
Popisowa technika klanu Hyuuga. Polega na bardzo szybkim zablokowaniu 64 tenketsu w ciele przeciwnika. Jeśli przeciwnik znajdzie się w Polu Ośmiu Trygramów użytkownika, ten może przybrać pozycję i rozpocząć wykonywanie techniki, stopniowo zwiększając liczbę zablokowanych kanałów. Kolejne uderzenia następują w błyskawicznym tempie, nie dając oponentowi szansy na reakcję obronną; przebijanie tenketsu wiąże się z bólem i szokiem, gdyż nie jest to naturalna pozycja. Przebicie wszystkich 64 może skończyć się śmiercią słabszego przeciwnika; a w każdym razie na pewno nie będzie on w stanie dłużej wykonywać technik. Użytkownik może zaprzestać na dowolnym etapie techniki.
Kolejne etapy techniki to:
Dwie Dłonie na Ośmiu Filarach - Hakke Nishou
Cztery Dłonie - Yonshou
Osiem Dłoni - Hasshou
Szesnaście Dłoni - Jiyurokushou
Trzydzieści Dwie Dłonie - Sanjiyunishou
Sześćdziesiąt Cztery Dłonie - Rokujiyuyonshou
Chakra: 1 - (2), 2 - (4), 3 - (8), 4 - (16), 5 - (32), 6 - (64)
Ranga: A
Czas nauki: 9 dni

Shugohakke Rokujūyon Shō - Ochrona Sześćdziesięciu Czterech Dłoni Ośmiu Trygramów
Defensywna wersja Sześćdziesięciu Czterech Dłoni Ośmiu Trygramów, zwana również "doskonalą obroną". Użytkownik wykorzystuje szybkość i precyzyjność ruchów zdobytą dzięki Ośmiu Trygramom, dzięki czemu jest w stanie odbić niemalże każdy, nawet najdrobniejszy atak skierowany w jego stronę. Dzięki chakrze wysyłanej przez użytkownika podczas jego szybkich ruchów, przeciwnik widzi swego rodzaju kopułę chroniącą użytkownika, a nawet jego towarzyszy. Poruszając się, użytkownik "przesuwa" kopułę; może napierać na przeciwnika.
Z obrony można płynnie przejść do ataku.
Chakra: pełny cykl obrony 8, odbicia mniejszych ataków odpowiednio do rozmiaru
Ranga: A
Czas nauki: 6 dni

Juuken-pou: Hakke Hyaku Nijūhachi Shō - Sztuka Miękkiej Pięści: Technika Stu Dwudziestu Ośmiu Rąk na Ośmiu Trygramach
Rozwinięcie techniki 64 rąk; tym razem użytkownik blokuje aż 128 punktów tenketsu przeciwnika. Postępowanie jest identyczne jak w wypadku poprzedniej techniki, jednak zamknięcie 128 punktów najprawdopodobniej skończy się śmiercią nawet potężnego przeciwnika, który na pewno nie będzie w stanie wykonywać technik.
Dodatkowym etapem jest w tym momencie Sto Dwadzieścia Osiem Dłoni - Hyakunijiyuhasshou.
Chakra: Jak wyżej plus 6 - (128)
Ranga: S
Czas nauki: 4 dni (douczenie)