Żywot shinobi - rangi ninja

Dział zawierający najważniejsze tematy dotyczące forum i gry fabularnej. Każdy gracz musi zapoznać się z nim w pierwszej kolejności.
Mistrz Gry - Kimi
Awatar użytkownika
Mistyczny Ninja
Posty: 298
Rejestracja: pn kwie 04, 2016 2:14 pm
Lokalizacja: Katowice
Imię: Mistrz
Nazwisko: Gry
Pseudonim: Boski Miszcz
Wiek: 99
Waga / wzrost: 666
Wioska: Konoha
Specjalizacje: Bogini Kreacji
Ubiór:
Znaki szczególne:
Karta postaci:
Statystyki:
Finanse:
Relacje:
Kontaktowanie:

Żywot shinobi - rangi ninja

Post ndz mar 27, 2016 3:27 pm

Obrazek

Obrazek

Shinobi - mężczyzna-ninja.
Kunoichi - kobieta-ninja.

Życie w Ukrytej Wiosce ninja

Ukryte Wioski to duże skupiska mieszkalne, handlowe i polityczne. Są to także centra treningowe całych pokoleń shinobi, pilnie strzegące swoich sekretów.

Z reguły dzieci shinobi podążają ścieżką wyznaczoną przez rodziców, nierzadko kontynuując tradycje i podtrzymując zdolności klanowe. Wiele klanów ninja jest ściśle powiązanych z wioska, z której się wywodzi i od lat jest jej wierna.

Obrazek

Młodzi shinobi zaczynają swoje szkolenie od zajęć w Akademii Ninja, na które zwykle zapisuje się dzieci w wieku 6-7 lat. Przez kilka kolejnych poznają oni prawidła świata shinobi, taktyki i teorie, podstawowe umiejętności ninja, takie jak posługiwanie się bronią i walka na gołe pięści. Ćwicząc ciało i umysł, przygotowują się do egzaminu wieńczącego ten etap edukacji, do którego podchodzi się zwykle w wieku około dwunastu lat.

Obrazek

Uczniowie, którzy zdają egzamin, otrzymują opaskę, która symbolizuje przyjęcie w poczet ninja Ukrytej Wioski. Zostają geninami, czyli ninja-czeladnikami, najniższymi stopniem w hierarchii. Połączeni w zazwyczaj trzyosobowe grupy dowodzone przez doświadczonego ninja, rozwijają swoje zdolności i trenują w drużynie. Otrzymują także misje dostosowane do ich umiejętności – dla geninów zarezerwowana jest ranga misji D. Bardziej doświadczeni genini mogą również otrzymać misję rangi C.

Obrazek

Z reguły po pewnym czasie cała drużyna jest zgłaszana przez swojego opiekuna do wzięcia udziału w egzaminie na chuunina. Egzamin taki jest zwykle przedsięwzięciem czasochłonnym i wyczerpującym, sprawdzającym wszechstronne uzdolnienia kandydata. Genini często podchodzą do niego po kilka, a nawet kilkanaście razy.

Obrazek

Genin, który otrzyma awans w drodze egzaminu lub też w inny sposób otrzymuje rangę chuunina i od tego czasu staje się pełnoprawnym ninja Ukrytej Wioski. Tacy ninja mogą nadal działać jako drużyna lub realizować się w inny sposób – nauczać w Akademii, pełnić role wyznaczone przez Hokage, sprawować piecze nad dokumentami i administracją wioski, trzymać wartę przy bramach i w punktach obserwacyjnych. Mogą również rozwijać sprzęt i techniki ninja, zajmować się sędziowaniem walk i organizacją przyszłych egzaminów. Wykonują także misje – dla chuuninów przeznaczone są misje rangi B, a w wypadku doświadczonych shinobi także rangi A. Wiele ninja poprzestaje na tym poziomie jako ninja, szkoląc się w konkretnym zakresie, w którym czuje się mocna.

Obrazek

Wybitne jednostki często jednak pną się do góry w hierarchii rang w wiosce. Dzięki wyróżniającym się zdolnościom, wyjątkowym technikom i dokonaniom przynoszącym chwałę wiosce mogą awansować na rangę jounina – ninja wyższego poziomu. Tacy shinobi niosą na swoich barkach naprawdę odpowiedzialne zadania. Często również prowadzą grupy geninów, z reguły trzyosobowe.

Obrazek

Najwyżej w hierarchii wioski znajduje się Kage – wszechstronny zarządca, mentor i wojownik. To osoba, którą darzy się największym zaufaniem, która podtrzymuje tradycje i obiera kierunek, w którym podąża wioska.

Obrazek

Rangi ninja

Wyróżniamy pięć klas umiejętności shinobi:
  • D
  • C
  • B
  • A
  • S


Każda z nich zwykle bywa powiązana z rangą w wiosce shinobi, jednak nie jest to regułą.
D - uczeń akademii
C - genin
B - chuunin
A - jounin
S - kage, inni wybitny shinobi


Na forum ranga określa nasze umiejętności, jednak nie poziom w wiosce shinobi - wobec tego można spotkać chuunina z rangą A, genina z rangą B, ale także np. chuunina z rangą C. Zdobywanie rang w wiosce i klas ninja odbywa się w całości fabularnie, ale nie zawsze musi iść równo.

Rangi na forum:
Uczeń Akademii - Genin - Chuunin - Jounin - Kage - rangi shinobi w wiosce
ANBU - członek oddziałów specjalnych
Akatsuki - członek organizacji Akatsuki
Nukenin - poszukiwany, uciekinier z wioski, obecny w Książeczce Bingo
Sabishinin - neutralny ninja żyjący poza wioskami shinobi, "bezpański"
Sennin - pustelnik, ninja żyjący z dala od cywilizacji, szkolący się w konkretnym zakresie, często senjutsu
Inni - wszystkie postacie nie mieszczące się w pozostałych ramach, tj. cywile, rozbójnicy, samurajowie, etc. Na forum można stworzyć dowolną postać, o ile wpisuje się ona w fabułę i realia.