O o Motanai Biju - Ogoniasta Bestia Bez Ogona

Wszelkie informacje na temat fabularny: więzy krwi, demony, umiejętności, techniki, a także wszelkie statystyki naszych postaci.
Mistrz Gry - Kimi
Awatar użytkownika
Mistyczny Ninja
Posty: 298
Rejestracja: pn kwie 04, 2016 2:14 pm
Lokalizacja: Katowice
Imię: Mistrz
Nazwisko: Gry
Pseudonim: Boski Miszcz
Wiek: 99
Waga / wzrost: 666
Wioska: Konoha
Specjalizacje: Bogini Kreacji
Ubiór:
Znaki szczególne:
Karta postaci:
Statystyki:
Finanse:
Relacje:
Kontaktowanie:

O o Motanai Biju - Ogoniasta Bestia Bez Ogona

Post pn mar 28, 2016 11:02 pm

Obrazek

Tytuł oryginalnie odnosił się do Kisame Hoshigakiego, który nawet jak na standardy Akatsuki posiadał niewyobrażalne ilości chakry. Na potrzeby forum jest to zdolność specjalna pozwalająca nie tylko na stworzenie podobnej postaci, ale także na użytkowanie Samehady.

Shinobi posiadający tą zdolność obowiązkowo wybiera talent Wprawny Szermierz. Ma zwiększoną siłę fizyczną dzięki czemu jest w stanie dość swobodnie używać broni, a także wygląd "człowieka-rekina".

Wymagana natura chakry: suiton.

Samehada
Obrazek Obrazek
Opis:
Dosłownie "skóra rekina" to duży, “wrażliwy” miecz, nazywany też często najbardziej przerażającym ze wszystkich broni Siedmiu Mistrzów Miecza. Niektórzy twierdzą, że jest to tak naprawdę żywa, myśląca istota. Jest to coś więcej, niż tylko pogłoski. Samehada przywiązuje się do chakry, żywiąc się nią. Może zdecydować czy chce komuś podlegać czy też nie, a nawet samodzielnie się poruszać. Poprzez żywienie się chakrą właściciela przez długi czas sygnatura chakry staje się identyczna co uniemożliwia rozróżnienie jej źródła.

Wygląd:
Z pozoru to zwyczajny, chociaż bardzo duży miecz o ostrzu owiniętym bandażem. Wzdłuż ostrza biegną ostre łuski skierowane w dół dzięki którym miecz rozszarpuje ofiary zamiast zwyczajnie ciąć. Na końcu długiej rękojeści znajduje się mała czaszka. W miarę pochłaniania chakry Samehada rośnie, łuski nieco odstają, a jej pysk na czubku miecza staje się bardziej widoczny.

Charakter:
Samehada to “wrażliwa broń”, lub nawet żywa istota. Przywiązuje się zazwyczaj do tego kto żywi ją swoją chakrą. Jest najszczęśliwsza gdy spróbuje specyficznej i wyjątkowej chakry. Samehada sama wybiera swojego właściciela i może nie zgadzać się na bycie używaną, wtedy z jej rękojeści wysuwają się ostre kolce, a sama broń będzie próbowała wrócić w ręce prawowitego właściciela.

Zdolności:
Przez swoją budowę Samehada nie tnie, a rozrywa wszystko z czym wejdzie w kontakt. Jej łuski są wystarczające twarde by opierać się atakom innych broni. Chociaż zazwyczaj pozostaje sztywna może rozciągać i wyginać się przez co działa nieco jak cep.
W celu zwiększenia obrażeń Samehada potrafi nadymać łuski niczym kolce, potrafi także wysuwać kolce z rękojeści. Miecz żyje z użytkownikiem w podobnym stosunku co żuki klanu Aburame. Chociaż właściciel przekazuje broni swoją chakre to jej największe posiłki pochodzą z pożerania chakry innych. Ta zdolność pozwala dosłownie przecinać techniki wrogów, a nawet przerywać przygotowania do wykonania jutsu poprzez wchłonięcie zbieranej chakry. Im więcej chakry miecz wchłonie, tym większy urośnie. Z uwagi na swoją “dietę” miecz ciągnie w kierunku silnych źródeł chakry. Chociaż głównym zadaniem miecza jest pochłanianie chakry, jest on w stanie także przekazywać ją nosicielowi. Dodatkowo przez całkowitą lub częściową fuzję Samehada jest w stanie regenerować chakre i kondycje użytkownika, a nawet leczyć poważne rany. Poprzez całkowitą fuzję właściciel Samehady zamienia się w postać pół-człowieka, pół-rekina. Zyskuje między innymi zdolność pochłaniania chakry tych których dotknie, wyczuwania jej do pewnych odległości oraz wysuwania kolców i oddychania pod wodą. “Standardowa” ilość chakry Samehady jest równa chakrze właściciela.

Unikalne techniki:

Doton: Dochu Senko - Uwolnienie Ziemi: Śródlądowa Podróż
Obrazek
Technika pozwala na transformacje ziemi wokół użytkownika w ciecz dzięki czemu można dosłownie płynąć przez ląd. Miecz użytkownika wystający ponad powierzchnię przypomina płetwę grzbietową rekina.
Chakra: 3 co turę
Ranga: B
Czas nauki: 6 dni
Wymagana natura chakry Doton.

Yugo - Fuzja
Obrazek
Właściciel Samehady łączy się z nią całkowicie przyjmując postać człowieka-rekina. W tym stanie zyskuje dodatkowe zdolności charakterystyczne dla Samehady. Dodatkowo potrafi oddychać pod wodą.
Chakra: -
Ranga: S
Czas nauki: 8 dni
Wymagania: zdolność specjalna O o Motanai Biju

Suiro Sameodori no Jutsu - Technika Wodnego Więzienia Taniec Rekina
Obrazek
Stworzona przez Dai Bakusui Shoha kopuła porusza się razem z jej twórcą, który zawsze jest w samym centrum co praktycznie uniemożliwia ucieczkę.
Chakra: 10 co turę
Ranga: S
Czas nauki: 8 dni
Wymagania: znajomość technik Dai Bakusui Shoha